EXPO 2016 Antalya’ya Türkiye Ormanı kurulacak | MERTİD
 
 Haberler

EXPO 2016 Antalya’ya Türkiye Ormanı kurulacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, 81 ilin Valiliğine gönderdiği genelge ile EXPO 2016’da oluşturulacak Türkiye Ormanı için illerin sembol ağaçlarından istedi.

07 Eylül 2015 Pazartesi - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Arzu, illeri temsil eden ağaçların 2 Kasım tarihine kadar belirlenen ağaç toplama merkezlerine teslim edilmesi istedi. 

Yazıda EXPO 2016 Antalya nın 23 Nisan-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek A1 kategorisinde bir botanik EXPO olduğuna dikkat çekilerek, “EXPO 2016 Antalya barışın, güzelliğin, dostluğun, doğanın simgesi çiçek ile masumiyetin ve gelecek nesillerin simgesi çocuğu bir araya getirerek “Çiçek ve Çocuk '' teması ve “Gelecek nesiller için yeşil bir dünya '' mottosu ile tüm dünyayı kucaklayacaktır '' denildi. 

Genelgenin devamında EXPO 2016 Antalya nın Aksu da bulunan sergi alanında inşaat ve bitkilendirme çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği vurgulanarak, sergi alanında her ili temsilen bir sembol ağaç dikiminin planlandığı ifade edildi. 

Bakan Arzu tarafından imzalanan genelgede illeri temsil edecek sembol bir ağacın Valiliklerce belirlenip, saksı/kap içerisinde 02/11/2015 tarihine kadar EXPO 2016 Antalya ajansı tarafından belirlenen toplama merkezlerine uygun koşullarda nakledilmesi istendi. 

Ağaç teminini içeren genelgenin ekinde ise EXPO 2016 Antalya yı tanıtıcı materyaller de valiliklere gönderildi ve tanıtım konusunda çeşitli çalışmalar yapılması istendi. Valiliklerden temin edilecek ağaçlar, düzenlenecek törenle EXPO 2016 Antalya Sergi alanına dikilecek. 
 Arkadaşına Gönder          


 
 Reklam
 
 
 İlçeler Hakkında
 


ANASAYFA İLETİŞİM SIK KULLANILANLARA EKLE FACEBOOK TWITTER GİZLİLİK İLKELERİ
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. mertid.org.tr Copyright 2013-2024 Tüm hakları saklıdır.

URA MEDYA